• субота

    6 грудня, 2025

  • 4.4°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 6 грудня , 2025 субота

  • Миколаїв • 4.4° Похмуро

Кавуни в Україні подешевшали на 36% з минулого тижня

Миколаївські кавуни, фото AgroPortalМиколаївські кавуни, фото AgroPortal

З минулої п'ятниці кавуни в Україні подешевшали на 36%, повідомляє ЛІГА.net з посиланням на галузеве видання EastFruit. Станом на 23 липня вартість кавунів з місцевих господарств коливається в межах 5-14 грн/кг залежно від якості продукції й обсягів партії. 

На сьогодні відпускні ціни на кавуни вже в середньому на 28% нижчі, ніж наприкінці липня 2024 року.

Основною причиною здешевлення експерти називають стрімке зростання пропозиції баштанних через спеку, що прискорила дозрівання плодів. Водночас засуха, що фіксується в південних областях, негативно впливає на якість урожаю і посилює зниження ціни.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Ціни знижуються навіть попри скорочення загального виробництва цієї культури в Україні, зазначають експерти. Головний регіон вирощування кавунів, Херсонська область, досі перебуває під тимчасовою окупацією. В інших областях частина врожаю була втрачена через несприятливі погодні умови.

Однак виробники допускають подальше здешевлення через зростання пропозиції як місцевого, так і імпортного виробництва та невеликий попит.

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник пояснює низькі ціни на кавуни тим, що цю культуру успішно вирощують у нетипових регіонах. 

— Кавуни у нас вже і в Чернігівській області, і в Сумській, і у Волинській. Який там південь, – сказав він у подкасті Центру економічної стратегії. 

Баштанник вважає кавуни "відносно простою культурою", що швидко дає результат. На його думку, кавуни приваблюють фермерів ще й тим, що "не вимагають сховищ", бо сезон споживання триває всього півтора місяця.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems