• пʼятниця

    5 грудня, 2025

  • 4.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 5 грудня , 2025 пʼятниця

  • Миколаїв • 4.8° Похмуро

Коблівська громада втратила понад ₴120 млн через закриття морського узбережжя

Коблеве Миколаївської області, фото: koblevo.liveКоблеве Миколаївської області, фото: koblevo.live

З початку повномасштабного вторгнення Коблівська громада втратила 123,2 мільйона гривень доходу — через заборону доступу до морських пляжів та зупинку туристичного бізнесу.

Такі дані надала сільська рада у відповіді на запит «МикВісті».

Туристичних сезонів не було три роки поспіль — з 2022 по 2025. Курортні зони біля моря залишаються закритими через безпекову ситуацію.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

За словами голови громади Володимира Панича, надходження до бюджету скоротилися на 65%. У Рибаківці, Луговому та Морському майже всі бази відпочинку зупинили роботу.

— Сьогодні в Коблевому працює лише 3,5–4% баз — переважно ті, що мають басейни, — каже Володимир Панич.

Втрати бюджету склали:

  • 21,9 мільйона гривень — через падіння ділової активності та відсутність туристів;

  • 70,1 мільйона гривень — через зниження ставок податків і зборів у 2022–2024 роках. 

Бізнес звертається до влади з проханнями про податкові канікули, але громада не має на це законних підстав — вона не входить до переліку територій, де ведуться бойові дії.

Нагадаємо, що у Коблевому на Миколаївщині хотіли відкрити частину пляжів до літа 2025 року. Підприємці наполягали на відновленні туристичного сезону за прикладом Одеси. Попри численні запити від бізнесу та очікування місцевих мешканців, обласна влада змушена була визнати: відкрити морські пляжі цьогоріч неможливо.

Як пояснив заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації з питань туризму Микола Марінов, ситуація на морському узбережжі залишається небезпечною. Через щільне мінування та військові ризики навіть найдальші ділянки узбережжя від окупованої Кінбурнської коси неможливо убезпечити.

Читайте також статтю «МикВісті» «Море під забороною. Де безпечно відпочити влітку на Миколаївщині?».

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems